Fizikālās terapijas kabinets

Atrašanās vieta: Aizkraukles poliklīnikā  1. stāvā

 


 Pirmdiena

 9-14-15

 

 Otrdiena

 9-14-15

 Trešdiena

 9-14-15

 Ceturtdiena

 9-14-15

 Piektdiena

 9-14-15

 Fizikālā terapija - Irīna Vanaga

 

Pieteikties uz procedūrām vai iegūt informāciju var pa telefoniem: 65133875

vai 26417468 (Irīna Vanaga).

 

Fizikālās terapijas kabinetā ir pieejamas šādas procedūras:

 

Medikamentu elektroforēze – ārstniecisko vielu ievadīšana ādas virsējos slāņos ar pastāvīgas strāvas iedarbību.

Procedūras laikā uz organisma lokālo zonu vienlaicīgi iedarbojas gan ārstnieciskie līdzekļi ar to farmakoloģisko efektu, gan galvaniskās strāvas veids. Elektroforēzes laikā, ārstnieciskie līdzekļi sadalās jonos un zem attiecīgi novietotiem elektrodiem ievadā ādā. 

Indikācijas – sirds – asinsvadu sistēmas saslimšanas, centrālās un perifērās nervu sistēmas slimības, ausu, kakla, deguna slimības, ginekoloģiskās saslimšanas, kustību – balsta aparāta slimības. 

Terapeitiskais efekts – pretiekaisuma (drenējošs un dehidrējošs), sedatīvs, pretsāpju, miorelaksējošs, asinsvadus paplašinošs, vielmaiņu veicinošs efekts.

 

Mikroviļņu terapija – procedūra , kuras laikā ārstnieciskos un profilaktiskos nolūkos pielieto ultra-augstfrekvences elektromagnētisko lauku.

Indikācijas – kustību – balsta aparāta slimības (artrozes, artrīti), elpošanas orgānu saslimšanas, ginekoloģiskās slimības, ausu, kakla, deguna saslimšanas, ādas slimības ( furunkuļi, u.c.).

Terapeitiskais efekts – pretiekaisuma un pretsāpju efekts. Uzlabo audu trofiku un reģenerācijas procesus.      

 

Magnētterapija– iedarbojas uz organismu ar pastāvīgu vai impulsveida zemas frekfences magnētisko lauku.

Indikācijas – apakšējo ekstremitāšu asinsvadu saslimšanas, ginekoloģiskās slimības, kaulu lūzumi, locītavu slimības.

Terapeitiskais efekts – veicina audu trofiku, paplašina asinsvadus, samazina sāpes un ārstē iekaisuma procesus, ievērojami samazina tūsku.

   

Ultraskaņas terapija – iedarbojas uz organismu ar mehāniskām svārstībām. Ultraskaņas iedarbības mehānismu un terapeitisko efektu veido vietējas un vispārējas pārmaiņas organismā, kuras rada trīs efekti – mehāniskais, termiskais un fizikāli ķīmiskais.

Ar ultraskaņas palīdzību mīkstajos audos var ievadīt dažādus ārstnieciskos līdzekļus, kā rezultātā bez ultraskaņas iedarbības darbosies arī attiecīgā līdzekļa farmakoloģiskās īpašības.

Indikācijas – mugurkaula saslimšanas, muskulatūras sasprindzinājums, locītavu slimības( artrīti, artrozes ), ausu, kakla, deguna saslimšanas, kuņģa – zarnu trakta slimības, ( kuņģa čūla ), uroloģiskās un ginekoloģiskās saslimšanas.

Terapeitiskais efekts – paātrina vielmaiņas procesus, veicina infiltrātu uzsūkšanos, uzlabo asinsriti un limfas teci locītavās, veicina atjaunošanās procesus bojātos nervos, samazina iekaisuma procesus, sāpes un tūsku.

Fonoforēze - Fonoforēze ir US fizikālās terapijas metode, kas darbojas, US viļņu enerģiju pārveidojot siltuma enerģijā. Procedūra tiek izmantota, lai veicinātu ķermeņa terapiju ar medikamentiem.   

Parafīna-ozokerīta terapija – aplikācijas ļoti efektīvas dažādu kustību, balsta sistēmas saslimšanas gadījumos (artrīti, artrozes, pēc locītavu un kaulu lūzumiem, mugurkaula un locītavu operācijām u.c.

 

Zemūdens masāža - ir viena no ūdens dziedniecības metodēm, kuras iedarbību veido vienlaikus notekoša ūdens un masāžas iedarbība. Cilvēka atrašanās siltā ūdenī veicina muskulatūras atslābināšanos un sāpju samazināšanos. Ūdens strūkla dod iespēju iedarboties uz dziļāk esošajiem audiem. Iesaka: Balsta – kustību aparātu slimību un traumu gadījumā; Nervu sistēmas, neirīta, radikulīta, smadzeņu asinsrites traucējumu gadījumā; Vielmaiņas traucējumu, aptaukošanās gadījumā; Sirds asinsvadu saslimšanas gadījumā; Sporta slodžu izraisītu muskuļu sāpju gadījumā; kosmētiskā nolūkā, celulīta ārstēšanā.

Zemūdens masāžai ārsta norīkojums nav nepieciešams!

Procedūras nozīmē ģimenes ārsts vai ārsts speciālists.

 

Cenas:

  EUR

Elektroforēze

4,00

Dobumu un acu elektroforēze

4,00

Fonoforēze

5,00

Ultraīsviļņu terapija

3,00

Centimetru viļņu terapija

3,00

Decimetru viļņu terapija

3,00

Magnētiskā lauka terapija

3,00

Ultraskaņas terapija

5,00

Magnetolāzera terapija

5,00

Parafīna - ozokerīta terapija

5,00

Zemūdens masāža

12.00

 
Bezmaksas-

Ø      pacientiem ar apdrošināšanas polisēm, kuras sedz fizikālo procedūru pakalpojumus;

Ø      bērniem līdz 18 gadiem, ar ārsta nosūtījumu (izņemot zemūdens masāžas).

 
Informācija pacientiem:

Zemūdens masāžas dūšas procedūras laikā uz pacienta ķermeni iedarbojas hidrostatiskais spiediens. Siltais ūdens atslābina muskuļus un mazina sāpes (ja tādas ir). Tas dod iespēju ar ūdens strūklas masāžu iedarboties uz dziļāk esošiem audiem.

Galvenokārt zemūdens masāža iedarbojas uz nervu sistēmu, labvēlīgi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu, iedarbojas uz locītavām, to funkcijām un saišu sistēmu. Masāžas ietekmē pieaug saišu elastība un kustīgums. Tāpat ir liela ietekme uz limfātisko sistēmu, limfas cirkulāciju. Zemūdens masāžai piemīt pretsāpju, spazmolītisks, pretiekaisuma, trofiku veicinošs, uzsūcošs, sedatīvs, uzbudinošs un citi terapeitiskie efekti.