Uztura speciālista kabinets

Atrašanās vieta: ķirurģijas ēkas 1. stāvā 6.kab.

 

Pirmdiena

9.00-16.00

Otrdiena

-

Trešdiena

-


Ceturtdiena

-

Piektdiena

-                                                              

 

Konsultācijas:

·         Celiakija;

·         Cukura diabēts;

·         Samazināts jeb nepietiekošs ķermeņa svars;

·       Liekais ķermeņa svars;         

·         Sirds un asinsvadu saslimšanas;

·         Paaugstināts asinsspiediens jeb hipertensija;

·         Dislipidēmija;

·         Hipovitaminoze;

·         Žultsakmeņi vai žults atteces traucējumi;

·         Hroniski aizcietējumi, caurejas;

·         Alerģijas un produktu nepanesamības;

·         Kā arī citi veselības traucējumi, kur uzturam ir būtiska nozīme.

 

Uz vizīti pie uztura speciālista īpaši gaidītas arī sievietes -

·         Grūtniecības laikā

·         Zīdīšanas jeb laktācijas periodā

·         Uzsākot mazuļa pirmo piebarošanu

 

Ambulatora konsultācija 1 stunda  - 30.00 EUR

Konsultācija stacionāra pacientam - 15.00 EUR

 

 

Pieteikties reģistratūrā pa tālr.: 65133875

 

Uztura speciālists sniedz konsultācijas uz plaša spektra problēmu loku, piemēram:

·         Liekais ķermeņa svars -  pēdējos gados ārkārtīgi strauji pieaudzis to cilvēku skaits, kuru ķermeņa masa stipri pārsniedz ieteicamo svaru. Tai skaitā ir arī bērni, kuru veselība cieš mazkustīguma un neveselīgā uztura dēļ. Liekais ķermeņa svars jeb aptaukošanās rada veselu virkni problēmu, ar kurām tad nākas cīnīties kardiologiem, endokrinologiem, ginekologiem, onkologiem.. Laicīgi vēršoties pie uztura speciālista, kopīgi tiek izstrādāts individuāls plāns svara samazināšanai, ņemot vērā pacienta veselības stāvokli, fizisko aktivitāti un psiholoģisko stāvokli. Neuzticiet šo problēmu speciālistiem, kuri nav mediķi! Neapdomīgi zaudējot svaru, ir liela iespēja iedzīvoties jaunās kaitēs.

·         Samazināts jeb nepietiekošs ķermeņa svars – tā arī ir problēma! Svara palielināšanai nelīdzēs bulciņas un kūciņas, bet gan objektīva uztura speciālista konsultācija, kuras laikā tiks meklēts piemērotākais risinājums. Bieži vien nepietiekams svars saistīts ar iedzimtām vai iegūtām kuņģa – zarnu trakta slimībām, un tās var kombinēties ar vāju imūnās sistēmas darbību. Samazināts ķermeņa svars ir bīstams nieru slimniekiem, tāpēc viņiem īpaši rekomendējam apmeklēt uztura speciālistu.

·         Celiakija   -  pēdējos gados aktuāla problēma daudziem bērniem, kā arī pieaugušajiem. Tā ir autoimūna saslimšana, kuru nav iespējams izārstēt. Taču ar to ir ļoti viegli sadzīvot un izvairīties no jebkādiem sarežģījumiem, ja vien ir zināšanas un izpratne par produktu grupām, kuras satur glutēnu. Neievērojot bezglutēna diēta, pacientiem rodas tādas komplikācijas kā dzelzs deficīta anēmija, osteoporoze, laktozes nepanesamība, onkoloģiskas saslimšanas u.c.

·         Cukura diabēts – Latvijā un pasaulē progresējoša slimība, kura ļoti lielā mērā (īpaši 2.tips) atkarīga no mūsu paša dzīvesveida. Aptaukošanās un mazkustība veicina šūnu nejūtību pret insulīnu, tam seko cukura līmeņa paaugstināšanās asinīs. Bieži paiet pat 8 -12 gadi pirms tiek diagnosticēts cukura diabēts, un tā sekas ir ateroskleroze, asinsvadu bojājumi, nervu bojājumi, kā arī cilvēks tiek pakļauts mūžilgai zāļu terapijai. Jāpiebilst, ka ļoti efektīvu cukura diabēta 2.tipa novēršanu var panākt, lietojot sabalansētu uzturu un pievēršot lielu uzmanību fiziskajām aktivitātēm! Cukura diabēts mūsdienās sastopams arī bērniem, tāpēc, ja Jūsu atvase cieš no liekā svara, laicīgi apmeklējiet savu ģimenes ārstu vai dodieties pie uztura speciālista!

·         Sirds un asinsvadu problēmas – mūsdienās vairumam cilvēku apēstās porcijas lielums un uzņemtais tauku un rafinēto produktu daudzums ir neadekvāti liels, salīdzinot ar laiku, kas veltīts kustībai. Tāpat stresa situācijas darbā un mājās, emocionāla spriedze paaugstina risku iegūt sirds veselības traucējumus. Ēdot produktus ar augstu nepiesātināto taukskābju saturu, kā arī samazinot uzturā viegli asimilējamos ogļhidrātus – cukuru, limonādes, cepumus, sulas utt., ir iespēja attālināt un novērst draudošas veselības problēmas.

·         Paaugstināts asinsspiediens jeb hipertensija – Latvijā apmēram 20 % jauniešu jau ir sastopams paaugstināts asinsspiediens. Tas ir mīts, ka cilvēkam vecumā hipertensija ir normāla parādība. Lielā mērā cilvēks pats ar savu uzturu un dzīvesveidu regulē savu asinsspiedienu. Uztura speciālists, izzinot Jūsu ēšanas paradumus, norādīs uz produktiem, kuri varētu izprovocēt Jūsu veselības traucējumus.

·         Dislipidēmija – risks iedzīvoties pēkšņos veselības sarežģījumos. Nākot pie uztura speciālista, būtu vēlams, ka Jūs zinātu savu kopējā HOL līmeni, zema un augsta blīvuma lipoproteīnu daudzumu asinīs, kā arī triglicerīdu līmeni asinīs. Cilvēkam nav jāēd tikai kāposti vai gurķi, lai samazinātu savu holesterīna līmeni asinīs! Arī trekns ēdiens var būt pilnīgi brīvs no holesterīna! Uztura speciālists norādīs un ieteiks labāko tieši Jums!

·         Hipovitaminoze – ēdot daudzveidīgu uzturu, vitamīnu trūkumam organismā nevajadzētu rasties, taču mēdz gadīties, ka dažādu slimību rezultātā vitamīnu rezerves organismā izsīkst vai arī vitamīni nevar uzsūkties no zarnu trakta. Katra vitamīna trūkumam organismā ir savas specifiskas pazīmes. Netērējiet naudu un nepērciet vitamīnus vai īpašus uztura bagātinātājus, pirms neesat konsultējušies ar uztura speciālistu vai savu ģimenes ārstu! Ļoti daudzi vitamīnu preparāti vispār nav ieteicami lietošanai – to atzīst arī farmakologi.

·         Žultsakmeņi vai žults atteces traucējumi – būtiski atcerēties, ka šādā gadījumā nepieciešams regulāri, bet nelielos daudzumos  uzturā lietot taukus, kas veicina regulāru žults izdali. Taču piena tauki zarnu traktā uzsūcas bez žults palīdzības. Kopā ar uztura speciālistu Jums izdosies noskaidrot piemērotāko diētu.

·         Hroniski aizcietējumi, caurejas – organismam nevēlami stāvokļi, kuru iemesls ir jānoskaidro un jānovērš. Regulāri aizcietējumi var radīt organisma saindēšanos, hemoroīdus, maisveida izspīlējumus resnajā zarnā. Savukārt, hroniska caureja izjauc normālu sāļu – ūdens līdzsvaru organismā, kas ir būtisks normālai organisma funkcionēšanai.

·         Alerģijas un produktu nepanesamības – piena cukura nepanesamība jeb laktozes intolerance, fruktozes šķelšanās traucējumi, galaktozes intolerance, alerģija pret riekstiem, soju, sezamu un piena olbaltumu – svarīgi zināt, kā izvairīties no šiem produktiem un kā tos pilnvērtīgi aizstāt.

·         Grūtniecības laiks – brīnišķīgs periods, kad māmiņa var savam mazulītim sniegt pilnvērtīgu uzturu, nodrošinot bērniņa veselīgu attīstību un augšanu. Pie uztura speciālista Jūs varēsiet rast atbildes par savas ēdienkartes pilnveidošanu, vitamīnu un minerālvielu sabalansēšanu, kā arī kopīgi varēsiet pārrunāt citus ar uzturu saistītus jautājumus.

·         Zīdīšanas jeb laktācijas periods un mazuļa pirmais piebarojums.

Tāpat uz vizīti pie uztura speciālista aicinām katru, kuram ir interese, izvērtēt savu ikdienas ēdienkarti, to sabalansēt un veidot veselīgāku!